Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Białymstoku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy w serwisie PG Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM DLA DZIECI

Drukuj PDF
kw_hosp2
Akcja z żonkilami się nie zakończyła na posadzeniu ich przed szkołą. 4 grudnia w Galerii "Białej" wolontariusze z naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli robili symboliczne żonkile  z origami oraz chodzili po galerii i zbierali pieniądze do puszek, na rzecz Hospicjum dla dzieci w Białymstoku
 

AKCJA "GÓRA GROSZA"

Drukuj PDF
g_gr1
W dniach 22 XI - O3 XII 2010 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji
Towarzystwa  "Nasz Dom". Zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum zbiórkę
drobnych monet na rzecz domów dziecka. Wdało się zaangażować w niesienie
pomocy, tym którzy nie mogą zaznać szczęścia rodzinnego, wszystkich
gimnazjalistów. Niektóre klasy zebrały imponujące ilości "grosiaków".
 Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcji.

 

„MIECZÓW CI U NAS DOSTATEK…” - czyli mikołajki po rycersku

Drukuj PDF

1rycerz    2miecze
6 grudnia, czyli tradycyjne mikołajki obeszliśmy w naszej szkole nietypowo. Chcąc uczcić kończący się już rok 600. rocznicy wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem, nauczyciele przedmiotów humanistycznych przygotowali turniej, w szranki którego stanęli uczniowie naszego gimnazjum. mikol05   
Imprezę rozpoczął uroczyście chór szkolny, który odśpiewał, jak rycerze polscy pod Grunwaldem, „Bogurodzicę”.
Następnie drużyny klasowe złożone z uczniów, którzy najlepiej wypadli w eliminacjach, rywalizowały w turnieju wiedzy historyczno-kulturowej na temat bitwy grunwaldzkiej i jej obrazu w literaturze, malarstwie i filmie. Konkurs wygrała klasa III c.        mikol21
Turniej wiedzy urozmaicał konkurs dla klas drugich i trzecich na najlepszą scenkę nawiązującą do „Krzyżaków” H. Sienkiewicza oraz prezentacje ubioru i uzbrojenia rycerstwa średniowiecznego przygotowane przez klasy pierwsze. Tu najwyższe noty jury otrzymały odpowiednio – klasa II a i I c.

 

Trzymaj formę

Drukuj PDF

logo1     Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do realizacji programu „Trzymaj formę”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Współorganizatorem programu jest Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców a realizowany jest on w ramach strategii WHO dotyczącej aktywności fizycznej i zdrowia. Więcej dowiesz się ze strony http://www.trzymajforme.pl

 

Integracja w Świętej Wodzie

Drukuj PDF

   i.s.w2010.03 24 września 2010 r., w piękny dzień babiego lata, wszystkie klasy pierwsze
naszego gimnazjum oraz kl. II a i II c wraz z wychowawcami wyjechały na ognisko integracyjne do Świętej Wody pod Wasilkowem. Pogoda była wymarzona, humory dopisywały, więc, zarówno ognisko z pieczeniem kiełbasek, spacery po lesie i wokół sanktuarium, jak również  gra w piłkę nożną sprawiły gimnazjalistom wyjątkową przyjemność.

 

Sprzątanie Świata - "Chrońmy bioróżnorodność -segregujmy odpady"

Drukuj PDF

        s.s2010.2   


Problematyka związana z ekologią nie może nikogo pozostawić obojętnym. Dlatego – jak co roku – uczniowie i wychowawcy wspólnie ruszyli na ratunek środowisku. Miejscem naszej walki z zalewającymi nas śmieciami były lasy Nadleśnictwa Dojlidy.  
      Młodzi ekologowie, wyposażeni w rękawice i wielkie worki na śmieci, spisali się dzielnie, oczyszczając wyznaczony teren.

s.s2010.12


Wyprawę zakończyło ognisko z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek, a najaktywniejsi zbieracze otrzymali pamiątkowe smycze, plakaty i mapki.

 

10 Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Drukuj PDF

10m.z.p.p.s.6
Dnia 10 września 2010 roku odbył się w Białymstoku jubileuszowy – 10 Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Wśród kilkunastotysięcznej rzeszy białostoczan, gości z całej Polski (m.in. z Poznania, Nowego Sącza), z zagranicy (np. Ukrainy, Litwy) oraz przedstawicieli władz państwowych – znalazła się również nasza delegacja.

            Uczniowie i wychowawcy z Publicznego Gimnazjum nr 4 od samego początku biorą udział w tym wydarzeniu. W tym roku klasy pierwsze przemaszerowały spod Pomnika Katyńskiego i wzięły udział w uroczystościach przy kościele pod wezwaniem św. Ducha. Godnie reprezentując naszą szkołę – daliśmy świadectwo: „Pamiętamy o cierpieniach i ofierze naszych przodków!”

 

Ogólnopolski konkurs „Losy Bliskich i Losy Dalekich”

Drukuj PDF

losy_bliskich__i_losy_dalekich_m.1Ucz. kl. III c Monika Siemieniuk jako jedyna z gimnazjów białostockich dostała się do finału konkursu historycznego  „Losy bliskich i losy dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”. W finale konkursu znalazły się 42 osoby z całej Polski. Konkurs polegał na napisaniu pracy na podstawie źródeł historycznych.
Gratulujemy Monice i pani Annie Kołosowskiej, która przygotowała uczennicę do konkursu.

losy_bliskich__i_losy_dalekich_m.2

 

„ Ten pierwszy bal…”

Drukuj PDF

02. 06. 2010r. w restauracji Mozart odbył się bal trzecioklasistów. 
To był niezapomniany wieczór.
Zobacz galerię zdjęć

 

Stop agresji

Drukuj PDF

szkoa_bez_przemocy_m17. czerwca 2010 r. nasza szkoła włączyła się w obchody ogólnopolskiego Dnia Szkoły bez Przemocy. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w integracyjnych zajęciach połączonych z pieczeniem kiełbasek na ognisku. szkoa_bez_przemocy_m2W ten sposób szkolna społeczność wyraziła  stanowczy sprzeciw wobec agresji i innych przejawów negatywnych zachowań.

 


Strona 7 z 8
Ulti Clocks content

Pogoda

Statystyka

Odsłon : 765883

Ile osób jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 
Reklama
Reklama

W mini obiektywie

22 Lipca 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia,
Pankracy,
Więcemiła
Do końca roku zostało 163 dni.

Wiadomości dnia

Bialystok.wyborcza.pl
Gazeta.pl