Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Białymstoku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wolontariat Rok szk. 2011/2012
Rok szk.2011/2012

Działania wolontariatu w I semestrze

Drukuj PDF
Działania SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU  
w I semestrze roku szkolnego 2011/2012


WRZESIEŃ 2011

Kolejny rok szkolny postanowiliśmy rozpocząć od zbiórki podręczników. Wielu starszych uczniów nie pozbyło się książek do klas młodszych, dzięki ich wsparciu udało się nam zebrać podręczniki, z których mogą korzystać ich młodsi koledzy i koleżanki. W drugiej połowie września przeprowadziliśmy zbiórkę niepotrzebnych podręczników.

PAŹDZIERNIK 2011

5 i 6 października zorganizowaliśmy kiermasz ciast na rzecz białostockiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Akcja cieszyła się powodzeniem zarówno wśród wolontariuszy, jak też pozostałych członków społeczności naszego gimnazjum – uczniów, nauczycieli i innych pracowników. Dziękujemy za udział w niejSmile

W sobotę 8 października nasi wolontariusze wspierali swą pomocą zaprzyjaźnioną Fundację Mam Marzenie w organizacji III Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Milo było patrzeć na uśmiechnięte twarze małych podopiecznych Fundacji.

W październiku odnowiliśmy też założone w ubiegłym roku Żonkilowe Pole Nadziei. Mamy nadzieje, że wiosna zakwitnie pięknymi kolorami.

LISTOPAD 2011
W końcu udało się nam uruchomić Naukowe Koło Ratunkowe. Starsi uczniowie zgodzili się pomagać młodszym w odrabianiu lekcji i nauce niektórych przedmiotów, takich jak: język niemiecki, matematyka, biologia, historia. Życzymy powodzenia we wspólnej pracySmile
Od 2 do 8 listopada zbieraliśmy dary na rzecz schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Zgromadzone akcesoria i karma zostały przekazane małym pupilom.

Od 7 listopada zbieraliśmy również przedmioty, z których przygotowaliśmy rodzaj „szlachetnych paczek”. Zostały one przekazane uczniom naszego gimnazjum, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

W sobotę 19 listopada ponownie wspieraliśmy działania białostockiej Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej hospicjum dla dzieci. Wzięliśmy udział w zorganizowanej przez nią kweście w galerii „Biała”.

GRUDZIEŃ 2011

W dniach 21 listopada - 2 grudnia, jak co roku, na terenie naszego gimnazjum zorganizowaliśmy zbiórkę drobnych monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

6 grudnia włączyliśmy się w obchody mikołajek. Wolontariusze przygotowali pyszne ciasta  i ciasteczka, do których dołączane były wróżby. Fundusze zebrane podczas kiermaszu mikołajkowego zostały przeznaczone na rzecz Fundacji Mam Marzenie.
 


Ulti Clocks content

Pogoda

Statystyka

Odsłon : 1038523

Ile osób jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Reklama
Reklama

W mini obiektywie

16 Września 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antym, Cyprian,
Edyta, Edda,
Eufemia, Eugenia,
Franciszek,
Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja,
Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 107 dni.

Wiadomości dnia

Bialystok.wyborcza.pl
Gazeta.pl