Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Białymstoku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wolontariat Rok szk. 2013/2014
Rok szk. 2013/2014

Sprawozdanie wolontariat -2 semestr 2013/14

Drukuj PDF

LUTY 2014

                        17 lutego zawieźliśmy do schroniska dla zwierząt w Białymstoku zebrane wcześniej koce, miski, karmę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę za ofiarność.

                        27 lutego w progach naszego gimnazjum gościliśmy uczniów szkół podstawowych w ramach Dni Otwartych Szkoły. Była to świetna okazja, by opowiedzieć o działaniach naszego klubu i promować idee wolontariatu. W tym celu przygotowaliśmy specjalną prezentację multimedialną, która zawierała opis naszych akcji oraz zdjęcia, które je dokumentują. Znalazły się w niej również informacje o tym, czym jest wolontariat, jakimi cechami powinien wyróżniać się wolontariusz
i dlaczego warto organizować akcje charytatywne i uczestniczyć w nich. Żeby młodsi koledzy i koleżanki czuli się dobrze, przyjęliśmy ich własnoręcznie przygotowanym ciastem i herbatką. W miłej atmosferze opowiedzieliśmy o zaletach naszego gimnazjum.

 MARZEC 2014

            5 marca 2014 nasza koleżanka i wieloletnia wolontariuszka, Klaudia Korkuć z kl. III c, wzięła udział w eliminacjach samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Klaudia przed wieloosobową komisją opowiadała o swojej pasji wolonatrystycznej
i sukcesach w niesieniu pomocy innym. Bardzo się denerwowała, bo niełatwo mówić
o własnych zaletach.

             21 marca to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Postanowiliśmy uczcić go konkursem, który zorganizowaliśmy dla naszych koleżanek i kolegów ze szkoły. Upiekliśmy pyszne ciasta, które można było nabyć, przedstawiając krótki wierszyk, rymowankę propagujące kulturę i czystość języka polskiego. Nasza akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Zebrane teksty przepisaliśmy na plansze
i umieściliśmy w widocznych miejscach szkoły, by przypominały, że należy dbać
o poprawność wypowiedzi.

            Na 27 marca przygotowaliśmy pocztówki na kiermasz wielkanocny. Pracowaliśmy nad nimi ponad dwa tygodnie, ale efekt był tego wart. Czuliśmy prawdziwa satysfakcję, mogąc je zaoferować naszym rodzicom. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczyliśmy na rzecz hospicjum dla dzieci prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”.

KWIECIEŃ 2014

            W ramach współpracy z Fundacją „Pomóż Im” 6 kwietnia wzięliśmy udział w kweście na rzecz jej podopiecznych. Pieniądze zbieraliśmy wśród osób robiących zakupy w galerii Auchan. W zamian za datki wręczaliśmy ofiarodawcom żonkile przygotowane wcześniej metodą orgiami. Byliśmy naprawdę zadowoleni z tego, że mogliśmy choć
w niewielkim stopniu przyczynić się do poprawy losu dzieci cierpiących na bardzo poważne choroby.

 

            8 kwietnia wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariatu została uhonorowana zaszczytnym wyróżnieniem w samorządowym konkursie Ośmiu Wspaniałych – BRAWO KLAUDIA!!! – Jesteśmy z niej bardzo dumni. Klaudia jest świetnym przykładem tego, że jeśli naprawdę czegoś się chce, to można przezwyciężyć własne ograniczenia
i dokonać czegoś wielkiego. Nasza koleżanka jako osoba niedosłysząca pomaga młodszym od siebie dzieciom z wadą słuchu w rozwiązywaniu problemów szkolnych, organizuje im zabawy, wspiera w pokonywaniu trudności w kontaktach z innymi ludźmi. Uczestniczy też we wszystkich akcjach organizowanych przez nasz klub.

KLAUDIO, JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!!!

 

NA POMOC NASZYM PUPILOM

Drukuj PDF

Niektórzy ludzie są strasznie obojętni na jakąkolwiek pomoc dla ludzi, a tym bardziej zwierząt. My pamiętamy o naszych czworonożnych przyjaciołach!
W październiku i listopadzie zorganizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom z białostockiego schroniska, aby zebrać niepotrzebne koce, miski, karmę, a nawet niewielkie kwoty pieniężne, by pomóc im przeżyć zimę. Nie bądźmy obojętni na ich los i spróbujemy pomóc im jak tylko będziemy w stanie. Mamy nadzieję, że akcja będzie udana, a my z uśmiechami na twarzach będziemy wiedzieli, że zwierzętom w schronisku nie jest tak zimno. 

 

HALLOWEEN

Drukuj PDF

 

Jak co roku w naszej szkole odbyło się halloween. wolontariat08Uczniowie pod nadzorem nauczycieli przygotowali apel, lecz nie był to zwykły apel dla szkoły, zaprosiliśmy naszych młodszych kolegów z Szkoły Podstawowej 11, których za rok mamy nadzieję, że przywitamy w naszym gimnazjum. Swój udział mieli oczywiście wolontariusze, którzy upiekli ciasta i przedstawili swoje zamierzone i zrealizowane działania na rzecz wszystkich, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Zaprzyjaźnione „maluchy” wyszły z pełnymi brzuchami i uśmiechami na twarzach.

 

wolontariat09

 

 

SPRZATANIE CMENTARZA WOJSKOWEGO

Drukuj PDF

wolontariat04
26 października, w sobotę, nasi wolontariusze pod opieką pani Anny Sobolewskiej i pani Ewy Zawadzkiej poświęcili swój czas, by posprzątać groby polskich i rosyjskich żołnierzy. Wszyscy zebraliśmy się nieopodal miejskiego lodowiska, a gdy znaleźliśmy się na pobliskim cmentarzu wojskowym, wszyscy zabrali się do pracy. Nikt nie chciał kończyć sprzątania! Pod koniec zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd poległym. Zarówno nasze opiekunki, jak i my sami byliśmy zadowoleni z naszej pracy. Chyba nie ma nic lepszego niż satysfakcja, że zrobiło się coś dobrego.

wolontariat05

wolontariat06

wolontariat07

 

 

 

POLE NADZIEI

Drukuj PDF

wolontariat02

 

W październiku dwie nasze wolontariuszki wraz z naszą opiekunką, Ewą Zawadzką, wybrały się na ul. Szpitalną, gdzie wzięły udział w konferencji przygotowanej przez Fundację Pomóż Im prowadzącą w Białymstoku hospicjum dziecięce. Opowiadano m.in. o symbolice żółtych żonkili, które są znakiem nowego życia. Oczywiście, każdy z nas posadził cebulkę takiego kwiatu, aby na wiosnę wyrosły piękne żonkile! To nie wszystko, jedna z najstarszych klas wszkole, klasa pani Ewy - III B, posadziła też cebulki na Polu Nadziei przy szkole, które wcześniej przygotował nasz kolega, Paweł Bernacki z kl. II B. Wszyscy wsadzili cebulki z nadzieją, że na wiosnę wyrosną, zwiastując „nowe życie''. Ta akcja jest organizowana dla dzieci nieuleczalnie chorych. Niesamowite. Taki mały gest, a tak dużo ludzi sadzi żonkile z wielką nadzieje na pomoc dzieciakom.

wolontariat01

 

 

 

NAUKOWE KOŁO RATUNKOWE

Drukuj PDF

Rok szkolny? Obowiązki? Dużo nauki? Nie radzisz sobie? Poproś o pomoc starszych kolegów i koleżanek! To nic złego, nikt nie odmówi Ci pomocy przy równaniu matematycznym, czy z wytłumaczeniem innego przedmiotu. Każdy
z wolontariuszy jest do Twojej dyspozycji. Wystarczy chcieć poprosić o tą pomoc! Zgłoś się do naszego koła.

 

PODRĘCZNIKI DLA MŁODSZYCH ROCZNIKÓW

Drukuj PDF

Trzecio- i drugoklasisto! Masz książki z dawnych lat? Nie wiesz, co z nimi zrobić? Przynieś je do szkoły! Myślimy, że komuś bardziej się przydadzą, niż wtedy, gdy kurzą się na półce w piwnicy. Ktoś może potrzebuje ich bardziej niż Ty. Ty nic nie tracisz, ktoś wiele zyskuje.

Wolontariusze zbierają używane, ale nadal przydatne podręczniki szkolne i inne lektury. Należy je przynosić do sali 22.

 


Ulti Clocks content

Pogoda

Statystyka

Odsłon : 971440

Ile osób jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Reklama
Reklama

W mini obiektywie

26 Maja 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Filip,
Marianna, Paulina,
Więcemił,
Wilhelmina
Do końca roku zostało 220 dni.

Wiadomości dnia

Bialystok.wyborcza.pl
Gazeta.pl