Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Białymstoku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wolontariat
Wolontariat

Współpraca z Fundacją Mam Marzenie

Drukuj PDF

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ MAM MARZENIE

 Białostocki oddział Fundacji Mam Marzenie 3 kwietnia 2011 r. zorganizował koncert na rzecz swoich podopiecznych. Kilkoro naszych wolontariuszy pomagało przy organizacji imprezy. Niedzielne popołudnie mogą zaliczyć do bardzo udanych.

 

Akcja ulotkowa 2

Drukuj PDF

AKCJA ULOTKOWA cd.

 W dniach 24.03 – 28. 03.2011 przeprowadziliśmy „akcję ulotkową”. Tym razem wspieraliśmy działania białostockiego stowarzyszenia na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym.  Roznosiliśmy foldery promujące stowarzyszenie i zachęcające do przeznaczenia 1 % podatku  na pomoc chorym dzieciom.

 

Akcja ulotkowa

Drukuj PDF

AKCJA ULOTKOWA

Tym razem postanowiliśmy wesprzeć białostockie stowarzyszenie na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym. Nasze zadanie polegało na roznoszeniu ulotek propagujących działanie stowarzyszenia w miejscach użyteczności publicznej na osiedlach  Sienkiewicza i Wygoda.

 

Kiermasz ciast

Drukuj PDF

KIERMASZ CIAST

10 marca przeprowadziliśmy tradycyjny już kiermasz ciast na rzecz białostockiego hospicjum dla dzieci. Domowe wypieki wykonała duża grupa wolontariuszy. Udało się nam zebrać kwotę 120 zł.

 

Czarowanie wiosny

Drukuj PDF

„CZAROWANIE WIOSNY” – 8 MARCA 2011

czar.wios_m06Postanowiliśmy w końcu przywołać długo oczekiwaną wiosnę. Wykorzystaliśmy do tego technikę  orgiami. Ta stara japońska sztuka misternego składania papieru pozwala wyczarować prawdziwe cuda. Tym razem posłużyła do tworzenia żonkili – jednego z wiosennych kwiatów. Do pracy nad ich powstawaniem zaangażowaliśmy nasze koleżanki, kolegów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na początku powstawały łodyżki, potem kwiaty, na koniec łączyliśmy je ze sobą. Gotowe żonkile zamierzamy wykorzystać w kweście na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej w naszym mieście hospicjum dla dzieci.

 

PODSUMOWANIE TYGODNIA WOLONTARIATU

Drukuj PDF

p_t_w0517 grudnia zorganizowaliśmy imprezę pod  hasłem "Na ekologicznie" podsumowującą Tydzień Wolontariatu. W jej trakcie przedstawiliśmy prezentacje multimedialne na temat idei wolontariatu oraz działań podejmowanych przez nasz Klub w bieżącym roku szkolnym (przygotowała ją Natalia Troc z kl. III b). Wyróżnione zostały wolontariuszki, które szczególnie zaangażowały się w akcję zbierania akcesoriów na rzecz schroniska dla zwierząt w Białymstoku - Magdalena Pluta (ucz. kl. I a) oraz Dominika Roszkowska (ucz. kl. III a).
Rozstrzygnięty został konkurs na plakat ekologiczny ph. "Ziemię mamy tylko jedną". Jury w składzie - p. P. Borys, p. B. Ostaszewska, p. A. Sobolewska wyróżniło prace następujących uczniów:
   I miejsce - Gabriela Grabowska, Urszula Snarska, kl. II a
   II miejsce - Ewa Łukaszuk, kl. III c
   III miejsce - Gabriela Gabrykiewicz, kl. III c
WYRÓŻNIENIA:
  Nela Soczyńska, kl. III d
  Przemysław Tomaszewski, kl. I a
  Agnieszka Rogozińska, kl. I c.
W akcji zbierania zużytych baterii nagrody zdobyli:
  Rafał Laskowski z kl. II a
  Martyna Dzienis z kl. III b.
p_t_w13Podziękowanie otrzymała też Natalia Troc, ucz. kl. III b, za propagowanie idei wolontariatu wśród uczniów szkół podstawowych, których zaprosiliśmy 8 grudnia do naszej szkoły.
Na zakończenie imprezy wszyscy zebrani mogli bawić się z nami podczas
happeningu ph. "Kochasz dzieci, nie pal śmieci".

 

KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM DLA DZIECI

Drukuj PDF
kw_hosp2
Akcja z żonkilami się nie zakończyła na posadzeniu ich przed szkołą. 4 grudnia w Galerii "Białej" wolontariusze z naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli robili symboliczne żonkile  z origami oraz chodzili po galerii i zbierali pieniądze do puszek, na rzecz Hospicjum dla dzieci w Białymstoku
 

AKCJA "GÓRA GROSZA"

Drukuj PDF
g_gr1
W dniach 22 XI - O3 XII 2010 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji
Towarzystwa  "Nasz Dom". Zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum zbiórkę
drobnych monet na rzecz domów dziecka. Wdało się zaangażować w niesienie
pomocy, tym którzy nie mogą zaznać szczęścia rodzinnego, wszystkich
gimnazjalistów. Niektóre klasy zebrały imponujące ilości "grosiaków".
 Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcji.

 

Kiermasz ciast

Drukuj PDF
kc0113 października, aby wesprzeć fundację „Pomóż Im”, prowadzącą w Białymstoku hospicjum dla dzieci, zorganizowaliśmy kiermasz ciast. Pyszne smakołyki cieszyły się dużym zainteresowaniem wielbicieli słodkiego „co nieco”. Zebraliśmy 131 zł na rzecz małych podopiecznych fundacji.
 

Pole Nadziei w naszej szkole

Drukuj PDF

pn5

8 października zasadziliśmy Pole Nadziei przy naszej szkole. To coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. W Białymstoku została zorganizowana po raz pierwszy przez Domowe Hospicjum dla Dzieci. Potrwa do maja przyszłego roku, a jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, a także rodzin będących w żałobie. Polega na sadzeniu żonkili. Żonkil jest symbolem nadziei i jednoczenia się z osobami cierpiącymi. Sadzimy go jesienią, zimą umiera, a wiosną pięknie zakwita. Jest to analogia do śmierci i drugiego życia po tej lepszej stronie.                pn3
 

 


Strona 2 z 3
Ulti Clocks content

Pogoda

Statystyka

Odsłon : 991573

Ile osób jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Reklama
Reklama

W mini obiektywie

25 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało 190 dni.

Wiadomości dnia

Bialystok.wyborcza.pl
Gazeta.pl