Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Białymstoku

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Wolontariat
Wolontariat

Wolontariat 2009/2010

Drukuj PDF

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

 W roku szkolnym 2009/2010 w naszym gimnazjum rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu. Należy do niego 42 uczniów z różnych klas. Opiekunami koła są pani Ewa Orłowska-Dudko i pani Anna Sobolewska. W ramach naszej pracy we wrześniu 2009 wolontariusze z kl. III b, III e oraz II a przygotowali spektakl ekologiczny pt. „Na ratunek Ziemi”. Został on przedstawiony podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego w ramach akcji „Sprzątanie świata” przez Stowarzyszenie „Okolica” w dniu 19.09.2009 r. 

 Grupa uczniów i nauczycieli (22 osoby) w dniu 19.09.2009 wzięła udział w kweście na rzecz białostockiego hospicjum organizowanej przez Stowarzyszenie Kontakt miast Białystok- Eidhoven. Wolontariuszki z naszego gimnazjum towarzyszyły kwestującemu w tym dniu wojewodzie podlaskiemu p. Maciejowi Żywno.

 Nasi członkowie w dn. 25.10.2009 uczestniczyli w kolejnej kweście na rzecz białostockiego hospicjum.

 14 listopada wzięliśmy udział już rodziców trzeciej kweście na rzecz hospicjum. Tym razem zaangażowaliśmy rodziców i uczniów niepełnosprawnych.

Andrzejki stały się doskonałą okazja do zorganizowania  kiermaszu ciast. Wszyscy chętnie kupowali przepyszne wypieki. Dochód z akcji został przeznaczony na rzecz białostockiego hospicjum dla dzieci.

 W dniu 5 grudnia 2009 r. wzięliśmy udział w kweście na rzecz hospicjum w hipermarkecie Carrefour (uczniowie) oraz Auchan (nauczyciele)

 W ramach Programu „Szkoła bez przemocy” przygotowaliśmy Tydzień Wolontariatu. W dniach od 7 do 11 grudnia odbyły się m.in.:

- zbiórka „Nasza Góra Grosza” na rzecz hospicjum dla dzieci;

- akcja pomocy rówieśnikom;

- konkurs dla klas na projekt akcji wolontariatowej;

- happeningi  „Nasi bracia mniejsi” oraz „Los ludzi u kresu życia”

- prezentacjea multimedialna dotycząca wolontariatu;

- pokaz filmów propagujących wolontariat;

- konkurs literacki „Warto pomagać”;

- akcja „Dla braci mniejszych”  przeprowadzona na terenie osiedla - zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt.

 Zaraz po Walentynkach (15 lutego) zorganizowaliśmy kiermasz ciasteczek z wróżbą dla zakochanych. Wypieki, a zwłaszcza wróżby cieszyły się dużą popularnością wśród gimnazjalistów.Dużą popularność zdobyła też Poczta Walentynkowa - za symboliczne 20 groszy można było przesłać walentynkę dla swej sympatii. Dochód z obu akcji przeznaczyliśmy na białostockie hospicjum dla dzieci.

Wolontariusze z naszego klubu wzięli udział w kwestach zorganizowanych przez Grupę "Szczęściary" na rzecz hospicjum "Dom Opatrzności Bożej". Odbyły się one 16 stycznia i 20 lutego w sklepie "Opałek".

 


Strona 3 z 3
Ulti Clocks content

Pogoda

Statystyka

Odsłon : 991540

Ile osób jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Reklama
Reklama

W mini obiektywie

25 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało 190 dni.

Wiadomości dnia

Bialystok.wyborcza.pl
Gazeta.pl